4 Temmuz 2012 Çarşamba

Bebek Örgü Battaniye Modelleri


Battaniye Modelleri : Özellikle her mutlu çifttin özenle hazırlık yaptıkları doğacak olan bebeklere özen gösterdikleri bilinir. Her aile doğacak olan bebeklerine süslü süslü şeylerle süslerler. Bu durum ailelerin hoşuna gider. Özellikle kız bebeklerde bu özenli arayış daha fazladır.Örgülü Battaniye Modelleri

Dünyanın en zevkli işi doğacak bebek için hazırlık yapmaktır. Bebek bekleyen anne adayları aylar öncesinden bebek alışverişleri yapmaya başlar. Ama bazı bebek eşyaları da el emeği ile özenle hazırlanır. Bebeğin üzerine örtülecek battaniye el örgüsü ile aylar öncesinden hazırlanır. Bebek battaniyeleri arasında tığ işi ya da şiş ile örülerek hazırlanan modeller ilgi görüyor. Tunus işi tığla örülen battaniyelerde güzel pano desenleri kullanılıyor.

Kız Çocuklarına Özel Modeller

 Bebek battaniyeleri beyaz ya da renkli iplerle örülerek hazırlanıyor. Beyaz bebek battaniyeleri daha özel zamanlarda, renkli bebek battaniyeleri ise günlük kullanım için tercih edilir. Bebeğin cinsiyetinin de battaniyedeki renk seçiminde etkisi vardır. Genelde pastel ve mavi tonları erkek bebek battaniyeleri, pembe, kırmızı tonları ve rengarenk bebek battaniyeleri ise kız bebekler için daha fazla tercih ediliyor. Sizler için renkli tığ işi ve örgü bebek battaniye modellerini sıraladık. Bakalım hangisini daha çok beğeneceksiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder